Број на текстови објавени денес: 127
Македонија Топ вести

Миле Зечевиќ: Се крена врева како да сум директор во тајна полиција

Ова е функција во надзорен одбор на банка, а се крена врева небаре сум директор во тајна полиција. Нема судир на интереси, изјавил Миле Зечевиќ, надворешниот советник на премиерот за Независен, кој  како што пишува весникот чека одобрение од Народната банка за да влезе во надзорниот одбор на Стопанска банка Битола.

Зечевиќ е во партиската структура на СДСМ е и адвокат. Вели, нема ништо за криење, оти ако имал немало да се експонира и да си прави непотребни нервози во животот, пишува Независен.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мицевски: Нема да ги поддржиме системските закони дури не избереме обвинител

saso user

Закони од безбедноста, надворешната политика и царината на владината седница

saso user

Во поголем дел од селата кои имаат свој водовод водата е бактериолошки неисправна

saso user