Број на текстови објавени денес: 0
Македонија

Мерко ќе се вози во „ауди А6“, кое не било луксузно зашто граѓани возат автомобили од 100.000 евра

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко ја подновил општината со четири нови автомобили, од кои и една луксузна лимузина „ауди А6“. Вредноста на набавката е 114.000 евра.

За Мерко автомобилот „ауди А6“ вреден 66.700 евра не е луксузен, бидејќи според неги обични граѓани возат автомобили вредни 100.000 евра.

Освен „аудито“  набавени се „шкода октавија“ вредна 18.700 евра и две „шкода рапид“, кои чинат по 14.205 евра.

Според Мерко, набавката на автомобилите била неопходна бидејќи општината немала возила, а тие што ги имала биле хаварисани.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Села за 360 степени: Алијансата до четврток ќе реши дали ќе даде поддршка за некој од кандидатите

saso user

Уапсен е еден пироман – деветнаесетгодишник од Крушево

saso user

Галерија: Константин Георгиески прогласи победа во Охрид

saso user