Број на текстови објавени денес: 43
Спорт

Коби: Само Србија може да ги победи САД

Легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, верува дека само кошаркарскиот тим на Србија може да ги победи САД.

– Ако ме прашувате дали мислам дека Србија може да ги победи САД, одговорот е – „Да“. Мислам дека тие можат да победат и се единствениот тим со шанса да го сторат тоа. Ние мора да бидеме фокусирани и подготвени, изјави Брајант.

На прашањето дали сега игра кошарка, Коби вели: „Сега ја тренирам мојата ќерка и нејзините соиграчи“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нејмар: Срамно, овие судии не се разбираат од фудбал

saso user

Емери конечно задоволен од Озил по победата над БАТЕ

saso user

Навивачите извикуваа „Кристијано, плати данок“, а тој им покажа пет прсти

saso user