Број на текстови објавени денес: 0
Македонија

Игор Југ: Слободата е скапа, јас на Виктор Орбан кучињата ли ќе му ги тренирам?

Постојат две најголеми предавства. Прво да си ја предаде татковината, а второ семејството. Горд сум што никогаш не сум ги предал моите две татковини (Хрватска и Македонија), а вие оценете дали сум човек кој би го предал семејство во кое мојата сопруга е самохрана мајка на четири малолетни деца, рече Игор Југ во неговиот приговор за предлогот на обвинителството да му се продолжи притворот.

Зборувајќи дека нема да бега, тој рече дека слободат е скапа.

– На Виктор Орбан кучињата ли ќе му ги тренирам – рече иронично Југ.

Тој додаде, ако во Хрватска го направел истото таму ќе бил прогласен за херој.

– После се што направив за Македонија и за нејзините граѓани осуден сум на 12 години робија и прогласен сум за терорист. Требаше и јас 15 -ка да изедам – рече Југ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Регистрирани 2.943 заболени од грип

saso user

Лажни хуманитарци од „Биди хуман сега“, собирале донации ,а ги трошеле за лично луксузирање!

saso user

Набавката на опремата за прислушување во УБК на дневен ред во судот

saso user