Број на текстови објавени денес: 43
Бизнис

Грчките бизнисмени бараат да се спречи двојното оданочување со земјава

Потпишување договор за избегнување на двојното оданочување со Северна Македонија, бараат од Федерацијата на индустрии на Грција во писмото испратено до грчкиот министер за финансии, Евклидис Цакалотос, објавија грчките медиуми.

Од Федерацијата сметаат дека договорот „ќе биде силен поттик за зајакнување на економската соработка на двете земји, со тоа ќе им се даде можност на грчките бизниси што се активни во земјата да ја подобрат нивната позиција, а тоа ќе погогне во зголемувањето на грчкото присуство во регионот”, јави дописничката на МИА од Атина.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Од аеродромот Скопје од денеска ќе се лета до Баден и Бремен

saso user

Од 1 мај ќе знаеме дали сме купиле вода место мелено месо

saso user

Заев: Странските инвестиции во последниот квартал од 2018-та се најбројни од самостојноста

saso user