Број на текстови објавени денес: 127
Свет

Во Тел Авив се огласија сирени за можен напад од Појасот Газа

Сирени за тревога се огласија ноќеска во Тел Авив по ракетниот напад извршен од правец на појасот Газа.

Израелската армија соопшти дека „најверојатно” биле испукани два проектила од појасот Газа.

Тоа ќе биде прв пат Тел Авив да биде цел на ракети од војната против екстремистите во Газа во 2014 година.

Израелскиот телевизиски канал „10 вести” објави, повикувајќи се на неименувани воени претставници, дека станува збор за ракети Фаџр од иранско производство.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Скокнал од мост во Шибеник на висина од 40 метри и преживеал

saso user

Тачи: Идејата за корекција на границата прв ја изнесе Ибрахим Ругова

saso user

Екстра хромозом, екстра радост, вели мајка на бебе со Даунов синдром

saso user