Број на текстови објавени денес: 43
Македонија Топ вести

Вкупно 211 години робија за обвинетите во „27 април“

Екс директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков доби 18 години затвор, 15 години затвор за Душко Лазаров, Митко Пешов, Горан Ѓошевски Леви, Мунир Пепиќ, Никола Митревски-Кољо, Јане Ченто и Влатко Трајковски, додека 14 години Вилијам Михајловски, 13 години Оливер Поповски, 12 години Игор Југ, Младен Додевски и Горанче Ангеловски Ќосето, а 10 години затвор Оливер Радуло.

Под 10 години добија Александар Василевски-Нинџа кој е осуден на осум години, а една помалку доби Абдуљфета Алими.

Слобода доби единствено Игор Дурловски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Утре повторно дожд, од петок сонце

saso user

И утре расправа за одземање на пратеничкиот имунитет на Вељаноски

saso user

Македонска платформа против сиромаштија: Бараме воведување на Гарантиран минимален приход ,,Никој не заслужува помалку, сите имаат полза!“

saso user