Број на текстови објавени денес: 62
Македонија Топ вести

Бетмен го пречека Дурловски пред судот

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда за 27 април. Тој го напушти судот откако судијката Добрила Кацарска даде пауза од еден час за да одлучи дали останатите кои добија затворски казни ќе завршат во притвор.

Во судницата изрекувањето на пресудата го следеше и неговата сопруга Ана Дурловски, која заедно со него фатени за рака го напуштија судот.

Пред судот, пак, го пречека група граѓани кои му честитаа и го поздравуваа.

Меѓу првите кои го прегрнаа бешеи Богдан Илиевски Бетмен кој исто така беше обвинет како водач на протестите, но побара и доби амнестија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев: Ќе игра телефонот од 1 јули за поврат на ДДВ, граѓаните сами ќе бидат контролори

saso user

За папата се прави специјална столица, ќе седи на неа на плоштадот во Скопје

saso user

Совет за етика: Медиумите да не дозволат манипулации од политичарите

saso user