Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

ЈО бара притвор за Јакимовски,Пешовски, Маџовски и Јосифова здиплиле 50.670.000,00 денари

Поранешниот шеф на кабинет на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, како и вработените во УБК Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифова, се теретат од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција на Р.М, дознава ОхридСкај од извори на истрагата. Според сознанијата, сите се теретат за злостроничко здружување, со кое дело го оштетиле буџетот на РМ за износ од 50.670.000,00 денари.

Според сознанијата на ОхридСкај од истрагата, за сите лице се бара мерка ПРИТВОР.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бескрајно талентирана, ѕвер од актер и ангел од човек, колегите од Драмски се простија од Беличанец

saso user

Градоначалникот на Општина Ресен, Гошаревски на терен каде денес беа активни неколку пожари

saso user

Извадок на билтен на настани на МВР за ден 10.04.2019 година

saso user