Број на текстови објавени денес: 127
Македонија Топ вести

ЈО бара притвор за Јакимовски,Пешовски, Маџовски и Јосифова здиплиле 50.670.000,00 денари

Поранешниот шеф на кабинет на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, како и вработените во УБК Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифова, се теретат од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција на Р.М, дознава ОхридСкај од извори на истрагата. Според сознанијата, сите се теретат за злостроничко здружување, со кое дело го оштетиле буџетот на РМ за износ од 50.670.000,00 денари.

Според сознанијата на ОхридСкај од истрагата, за сите лице се бара мерка ПРИТВОР.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сува трева гори на Водно

saso user

Георгиевски и Јанкоски бараат јавно извинување од претседателката на Антикорупциска

saso user

Без струја утре делови од Аеродром и Ѓорче Петров

saso user