Број на текстови објавени денес: 0
Сцена

Ѕвездата на „Игра на тронови“ ги покажа лузните од камшикување ФОТО

Актерката Есме Бјанко, која во мегапопуларната серија „Игра на тронови“ ја игра улогата на проститутката Рос, проговори за насилството во врските и покажала лузни од камшикувањето на грбот.

„Ова е мојот грб. Повредите кои ги гледате се вистински, а настанале така што ме камшикуваа во името на „уметноста“. Порано оваа фотографија ја гледав со гордост, бидејќи сметав дека тоа е доказ на верност кон мојот злоставувач. Денес ја гледам со страв. Иако оттогаш поминаа многу години, сè уште имам ПТСП, а кошмарите кои ги имам поради тоа се сè полоши“, напиша таа.

Есме објавила и фотографија од себе во младоста и опишала што сè се крие зад таа фотографија.

– Оваа фотографија е од мој роденден пред многу години. Ноќта претходно бев заклучена во соба, бев сосема сама и не спиев. Во тоа време јадев малку и често ми беше забрането да спијам, бев сосема исцрпена психички и физички. На оваа фотографија момчето мое ми дава подарок. Иако имам насмевка на лицето, гледам празнина и страв во своите очи – додала таа.

Есме на тој начин им се придружи на жртвите на злоставување кои своите приказни јавно ги изнесуваат како дел од #IAmNotOk движењето.

ФОТО: Инстаграм/Принтскрин

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шарлиз Терон: Веќе 10 години немам момче

saso user

Најсексапилната актерка на светот морала да „пушти стомак“ ФОТО

saso user

Нема докази дека фронтменот на „Продиџи“ се самоубил

saso user