Број на текстови објавени денес: 0
Сцена

Шехерезад и Онур заедно ја пееја „I love you baby“: Бергузар пее одлично, но Халит… ВИДЕО

Tурската брачна двојка, славните актери Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати како Онур и Шехерезад од серијата „1001 ноќ“, сè почесто се гости на разни свечени настани во Истанбул.

Бергузар освен како актера е истакната пејачка во Турција, а пак, нејзиниот сопруг често знае да се качи на сцената и да запее заедно со неа.

За разлика од Бергузар, која одлично пее, Халит баш и не може да се пофали со своите пејачки способности. Сепак, Бергузар ја „извади“ целата ситуација.

На Инстаграм се појави нова снимка додека го пеат хитот „I love you baby“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Маж го нападна Шварценегер од зад грб ВИДЕО

saso user

Морничаво самоубиство на актерката Стефани Шерк, пронајдена на дното на базенот

saso user

Никој нема да дознае кога Меган ќе се породи, тоа нема да биде в болница

saso user