Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

Тони Јакимовски задржан на распит во Кривичен

Поранешниот шеф на кабинет на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, Тони Јакимовски во моментов очекувада биде повикан на распит во Кривичниот суд,  говорат неофицијални информации на Плусинфо.

Јакимовски се наоѓаше во кривичниот суд на рочиште за предметот „Таргет- Тврдина“ а, кога истото заврши, нешто по 16 часот, тој е задржан во судот.

Од Обвинителството ниту ја потврдуваат, ниту ја демантираат информацијата дека бараат негов распит за ново кривично дело. Од таму не соопштуваат дали и каква мерка ќе се бара за Јакимовски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Цела недела ќе биде час дожд – час сонце

saso user

ИНОВАЦИИ ВО ОСИГУРУВАЊЕТО – ВИНЕР ОСИГУРУВАЊЕ, ПРВО ЦЕЛОСНО ДИГИТАЛНО ПРИЈАВУВАЊЕ НА ШТЕТИ ВО МАКЕДОНИЈА

saso user

Бугарските државјани Георги и Дарија Бошнакови и нивните две деца загинаа во авионската несреќа

saso user