Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

СТАРТУВА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ ЛИГИ

Пролетниот дел на училишните спортски лиги за основни и средни училишта започнува во петок. Спортските лиги ќе започнат со натпреварите во футсал, кои ќе се играат во балон салата „Климент Колески“ од 09 до 12 часот.

Организатор на училишните спортски лиги е Сојуз на училишен спорт Охрид, а се реализираат под покровителство на општина Охрид.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Уредена дворната површина од поранешната касарна

saso user

ПРОГРАМА ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 24-ТИ МАЈ – ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ, СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

saso user

КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕВСКИ,истраен , енергичен, личност кој не се откажува ни во најтешките моменти.

saso user