Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

Свиркачот Костовски: Ниту има странски служби ниту некој ни плаќал

Свиркачот од МВР кој е еден од двајцата кои го открија масовното прислушување попладнево заврши со одговарање на прашањата од СЈО, а од наредното рочиште вкрстено ќе го испрашува одбраната.

– Би сакал на крај да додадам. Овие материјали ги собиравме јас, Ѓоко Лазаревски и Зоран Верушевски. Никогаш немало вмешаност на никакви странски служби, немало никакви плаќања во смисла некој да ни плаќа за да ги собирсме овие материјали. Ова го направивме за да собереме докази за тоа што се случувало од 2008 односно од 2010 па се до 2013 година. Мислам во однос на следењето на комуникациите во МВР – рече тој.

Следното рочиште за Таргет-Тврдина тврдина е на 26 март.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

На првата заедничка седница со Владата на Црна Гора се потпишаа неколку спогодби

saso user

Вкусот на Скопје: од кебапи до макаронси и вафли

saso user

Пресудата за крвавиот четврток ја наполни најголемата судница во Кривичен ГАЛЕРИЈА

saso user