Број на текстови објавени денес: 127
Сцена

Првото демо на песната „Starman“ продадено за 50.000 фунти

Демо-снимката од песната „Starman“ на Дејвид Боуви, беше продадена на аукција во куќата Омега окшнс за 50.000 фунти. Се верува дека ова е првата снимка од евергринот на Боуви, соопштија од британската аукцика куќа.

– Постојат многу митови околу творештвото на Боуви, а овој сиров материјал покажува како изгледал креативниот процес на еден гениј – изјави Ден Хемпсон, помошник мменаџер во Омега окшнс.

На лентата чијашто почетна цена за наддавањето беше 10.000 фунти, има и снимки од „Moonaged Daydream” и „Hang Onto Yourself”.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Позната пејачка брутално претепана од момчето додека се снимала во живо на Инстаграм! (ФОТО+ВИДЕО)

saso user

Семејството на Мајкл Џексон за документарецот: Тој не е таков, немаат докази за обвинувањата (ВИДЕО)

saso user

Холандија, Русија, Шведска со најголеми шанси за победа на Евровизија

saso user