Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

На Мицкоски не му се потребни Албанците во повикот да гласаат за Силјановска??

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во објава на Фејсбук во која ги повикува граѓаните да гласаат за професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателските избори ги „заборави“ Албанците.

Во повикот освен Македонците, ги реди припадниците на сите заедници, но не и Албанците.

– Ја користам оваа прилика да ги повикам граѓаните на Република Македонија, Македонците, Србите, Босанците, Турците, Ромите, Власите и сите останати да ни се придружат и да застанат со нас на 21-ви април, масовно да излезат на гласање и да го поддржат кандидатот на Коалицијата „За подобра Македонија“, професорката Гордана Силјановска Давкова, пишува Мицкоски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Изет Меџити шеф на Изборниот Штаб на ДУИ

saso user

Во ЖИВО од Кривичниот суд пресудата за 27 април

saso user

СДСМ утре на координација, очекува конкретни предлози за претседател од коалицијата

saso user