Број на текстови објавени денес: 127
Македонија

Мицкоски му се пожалил на Петричек дека Владата спроведува политички прогон

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек му се пожалил дека Владата се занимава со политички прогон.

-Владата се занимава со политички прогон наместо со решавање на проблемите на граѓаните, а растечката корупција е присутна во сите сегменти во општеството. Новата матрица на исклучително самоволие на заевизмот ги уништува надежите за исчекор во било која област значајна за граѓаните – изјави Мицкоски.

Тој посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ја поддржува европската интеграција на земјава и членството во НАТО, и напредокот треба да биде резултат на реформи и минат труд.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Space Walkers“ од СТЕМ академијата во Скопје најдобри на натпреварот по информатика и роботика

saso user

Димитров за „Ефимерида тон синдактон”: Свртивме страница, бела е и треба да ја испишеме!

saso user

Во судница се разгледуваат понудите за автопатите и пресметките од Кинезите

saso user