Број на текстови објавени денес: 127
Свет

Лансирана ракета кон МВС со три членови на екипажот

Ракетата „Сојуз МС-12“, со тричлен екипаж, е лансирана денеска од космодромот Бајконур во Казахстан.

Тоа е прв лет на американскиот астронаут Ник Хејг и рускиот космонаут Алексеј Овчинин од неуспешниот обид на лансирање ракета кон Меѓународната вселенска станица во октомври минатата година.

Третиот член на екипажот е Американката Кристина Кук.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Претседателот на Таџикистан побара помалку да го фалат оти претерано се пееле песни во негова чест

saso user

Тајно префрлени дела од нацистичка Германија на аукција во Њујорк

saso user

Жена нападната од јагуар додека позирала за селфи (ВИДЕО)

saso user