Број на текстови објавени денес: 132
Здравје

Високи штикли и тесни обувки…

Бидејќи сѐ почесто се соочуваме со реклами кои ветуваат успешен третман на hallux valgus (деформација на палецот на стапалото или кокал), а кај жените сѐ почесто ги забележуваме оние испакнатини од внатрешната страна на стапалата поради кои чевлите се изобличени и ја оцртуваат формата на оваа испакната коска, а болките се бонус плус, решивме да ја запрашаме д-р Даница Поповска, специјалист по ортопедија за што точно станува збор.

Дали е оваа појава навистина толку честа кај жените, дали видела досега маж со сличен проблем и како се постапува и се третира овој проблем.

Интервјуто можете да го прочитате на порталот „Мајка и дете“.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бремени сте, а не го сакавте тоа, имавте спонтан абортус? Не сте сами!

saso user

Зошто е кивито толку добро за трудниците?

saso user

Колку често ги перете пижамите и каде грешите?

saso user