Број на текстови објавени денес: 127
Спорт

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Фудбалерите на Ливерпул се во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и иако Јирген Клоп се чини дека нема да го напушти Енфилд долго време, легендата на светскиот фудбал знае што ќе биде врв на неговата тренерска кариера.

Франц Бекенбауер во изјавата за германски „Скај” по натпревар помеѓу Баерн и Ливерпул во Минхен изјави дека би сакал да го види Клоп на клупата на Баерн.

Лошата ситуација во баварскиот гигант, критиките на сметка на тренерот сугерираат дека Ковач на крајот од сезоната би можел да остане без работа, а Бекенбауер сака да го види Клоп во таа позиција.

– Јирген Клоп во Баерн, тоа би било феноменално. Клоп ги научи Германците да играат брз фудбал – рече Бекенбауер.

Клоп со Дортмунд го освои првенството на Германија во 2012 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Уште еден херој од Специјалната олимпијада: Атлетичар освои два медала во Абу Даби

saso user

Солари не мисли за оставка: Не дојдов за да се предадам

saso user

Костакурта: Ако мојата сопруга кажеше работи како Ванда, ќе ја избркав од дома

saso user