Број на текстови објавени денес: 127
Здравје

Татко пишува книги во кој неговиот син кој е смртно болен го претворил во суперхерој

На само девет месеци на Џексон Гарвуд му била дијагностицирана Крабова болест која предизвикува заостанатост, парализа, слепило, глувост и псеудобулбарна парализа. На неговите родители им е кажано дека веројатно нема да го доживее вториот роденден.

Дарен одлучил да го претвори својот син во суперјунак и до сега напишал и објавил десет книги за деца за својот син Џексон.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Внесете цинк преку храната и подобрете го имунитетот

saso user

Девојка со Даунов синдром, на чии родители им било кажано дека никогаш нема да чита, да пишува или да води нормален живот, го направи спротивното, и стана модел

saso user

Што сѐ лекува сокот од моркови?

saso user