Сцена

Емина му раскина на турскиот милијардер, а тој ја замени со турската Ким Кардашијан ФОТО

Емина Јаховиќ во два наврати ја раскинуваше врската со турскиот бизнисмен Садетин Саран, а турските медиуми веќе на големо пишуваат и пренесуваат дека милјардерот има нова љубов и веќе ја заборавил пејачката.

Новата избраничка се вика Метиша и е манекенка, а уште ја нарекуваат и турската Ким Кардашијан затоа што неверојатно личи на светски познатата старлета.
Емина се уште се нема огласено по повод ваквите шпекулации.

Турските медиуми тврдат дека љубовта меѓу Метиша и Садетин  е родена, а светската јавност одамна е запознаена со неверојатната сличност со Ким Кардашијан. Метиша е модел, а на Инстаграм ја следат половина милион луѓе.

ФОТО: Инстаграм

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонскиот фудбалер Митревски се ожени со хрватската пејачка Лана Јурчевиќ ФОТО

saso user

Џенифер Лоренс се омажи во строга тајност: Адел, Ема Стоун, Камерон Дијаз меѓу гостите ФОТО

saso user

Лозано до водителот на Music Awards Ceremony 2020: Тоа е Македонија, а не со тој додаток што го кажа предмалку ВИДЕО

saso user