Сцена

Ќерката на Мајкл Џексон за контроверзниот документарец за татко ѝ: Зарем мислите дека ќе го уништите неговото име?

Откако во текот на првите денови по објавувањето на контроверзниот документарец, во кој Мајкл Џексон се обвинува за педофилија, Париз Џексон, неговата ќерка, немаше никаков коментар за тоа во јавноста, сега конечно откри што мисли на социјалните мрежи.

Нејзин следбеник на Твитер коментираше дека тие „сакааат да се уништи името на Мајкл и неговата музика да престане да се слуша“, на што Париз имаше што да одговори.

– Да, тоа го прават секому кој имал добро срце и се обидел нешто да промени, но зарем мислиш дека ќе успеат да го уништат неговото име? Зарем навистина мислиш дека имаат некакви шанси? Опушти се и биди мирен – напиша  Париз Џексон на Твитер.

HBO неодамна објави документарец, во кој Вејд Робсон и Џејмс Сејфчек го обвинуваат покојниот пејач за сексуално злоставување во период од седум години, и тоа кога едниот од нив имал четири, а другиот седум години.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Весна Петрушевска- Бејби за лажните хуманитарци и пратеници со кожни гаќи

saso user

Кијану Ривс повторно покажа дека не е ѕвезда, туку обичен смртник: Еве што направи сега ВИДЕО

saso user

Масакр во Лос Анџелес: Ги убил татко си, братот, бившата и маж во автобус (ВИДЕО)

saso user