Здравје

Слабејте додека спиете со помош на оваа напивка

Не само што ќе ви го забрза метаболизмот, туку ќе ви помогне и да ги согорите вишокот маснотии и да го намалите апетитот.

Потребни состојки: Еден поголем грејфрут од кој би требало да исцедите отприлика една чаша сок. Потоа додадете лажичка органски мед и две лажички јаболков оцет.

Подготовка: Излупете го грејфрутот во блендер, а потоа додадете го медот и оцетот. Блендирајте се на најмала брзина додека не добиете течна маса а ќе знаете дека е готово кога повеќе нема да ја гледате пулпата од грејфрутот.

Како да ја пиете?
Ако сте на диета, ова можете да го пиете наместо еден оброк дневно, но најдобри резултати ќе постигнете ако ја пиете напивката во вечерните часови, наместо вечерата.

Препорака е оваа напивка да ја пиете една недела наместо вечера, па потоа да направите пауза од недела дена. Повторувајте го овој процес се додека не биде задоволни со  вашата тежина.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Само 13 отсто од жените во Македонија користат контрацепција

saso user

Денот ви почнува со јако кафе? Утринскиот ритуал може да го уништи вашето здравје

saso user

Д-р Ендер Одемиш, детски кардиолог: Влегувам во тимот на „Аџибадем Систина“, кој ќе стане најдобар на Балканот

saso user