Број на текстови објавени денес: 41
Здравје

Слабејте додека спиете со помош на оваа напивка

Не само што ќе ви го забрза метаболизмот, туку ќе ви помогне и да ги согорите вишокот маснотии и да го намалите апетитот.

Потребни состојки: Еден поголем грејфрут од кој би требало да исцедите отприлика една чаша сок. Потоа додадете лажичка органски мед и две лажички јаболков оцет.

Подготовка: Излупете го грејфрутот во блендер, а потоа додадете го медот и оцетот. Блендирајте се на најмала брзина додека не добиете течна маса а ќе знаете дека е готово кога повеќе нема да ја гледате пулпата од грејфрутот.

Како да ја пиете?
Ако сте на диета, ова можете да го пиете наместо еден оброк дневно, но најдобри резултати ќе постигнете ако ја пиете напивката во вечерните часови, наместо вечерата.

Препорака е оваа напивка да ја пиете една недела наместо вечера, па потоа да направите пауза од недела дена. Повторувајте го овој процес се додека не биде задоволни со  вашата тежина.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Не фрлајте пари на таблети: Најдобриот лек за гадење додека патувате доаѓа од природата

saso user

Бесплатно прегледајте си ги бенките на Клиниката за дерматологија

saso user

Д-р Катерина Игневска: Сепсата може да настане и по несоодветно лекувана уринарна инфекција

saso user