Спорт

Симона Халеп на пуст остров би го понела Федерер

Романската тенисерка Симона Халеп кажа со кого сака да биде на пуст остров. Таа со себе би го понела Швајцарецот Роџер Федерер.

– Јас со мене на ненаселен остров би го зела Федерер. Ми се допаѓа Роџер и како тенисер и како личност. Би било многу убаво да се помине извесно време со него и да извлече нешто од неговото искуство и знаење. Секогаш можете да научите нешто од најголемиот спортист, изјави Халеп за „Тенис Ворлд УСА”.

Романката во моментов е втора на ВТА ранг листата на светски тенисерки.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кривична пријава и за поранешниот претседател Ѓоргиоски и за ФФМ

saso user

Надал: Да не беа повредите, ќе го подобрев рекордот на Сампрас

saso user

Кошчелни го напушта Арсенал, заминува во Бордо

saso user