Број на текстови објавени денес: 0
Мода

Три нијанси на кармини со кои оваа пролет играте на сигурно

Ако сте љубител на кармините и сите нијанси со кои можете да експериментирате, пролетните хит-нијанси навистина ќе ви се допаднат.

Оваа пролет изгледајте свежо и самоуверено со следниве нијанси на кармин:

Светла розова

Се работи за романтична и свежа нијанса, одлична за дневниот изглед. Можете да одберете и мат и сјајна нијанса.

Фото Профимедиа

Нежна корална

Коралната боја е популарна оваа сезона и можете да ја носите и преку ден и навечер. Особено добро стои сјајната верзија на оваа боја.

Фото Профимедиа

Темно вино

Оваа нијанса одговара и на светол и на потемен тен и е одлична за вечерните излегувања, особено ако сакате акцентот да е токму на усните.

Фото Профимедиа
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ѕвездите на црвениот тепих го покажаа својот гламур

saso user

Нов бизарен тренд: На породување со пудра и вештачки трепки

saso user

Ако носите тесни фармерки, ризикувате да ги добиете овие гинеколошки проблеми

saso user