Мода

Шортс наместо женска чанта новиот Твитер хит

Куси женски летни панталончиња, со додаден џеб со повеќе прегради што заменуваат цела една чанта, е новиот Твитер хит кој досега има над 43.000 споделувања.

– Мајка ми ги направи!, напиша твитерџиката Лиз Никол од Флорида која прва ги претстави кусите панталони на интернет.

Од новиот џеб на расклопување посебно се одушевени љубителките на фестивали и концерти, оти просто зафаќа многу помал простор од чанта и е попрактичен во секоја смисла.

По објавата на Лиз, бројот на нарачките на панталони со ваков моден додаток постојано расте.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кои професии се најпосакувани при избор на љубовен партнер?

saso user

Оваа година без ревија на најубавите жени на светот? „Викторијас сикрет“ го откажа шоуто! ФОТО

saso user

Кои грешки ги правите при лакирање на ноктите?

saso user