Број на текстови објавени денес: 0
Мода

Шортс наместо женска чанта новиот Твитер хит

Куси женски летни панталончиња, со додаден џеб со повеќе прегради што заменуваат цела една чанта, е новиот Твитер хит кој досега има над 43.000 споделувања.

– Мајка ми ги направи!, напиша твитерџиката Лиз Никол од Флорида која прва ги претстави кусите панталони на интернет.

Од новиот џеб на расклопување посебно се одушевени љубителките на фестивали и концерти, оти просто зафаќа многу помал простор од чанта и е попрактичен во секоја смисла.

По објавата на Лиз, бројот на нарачките на панталони со ваков моден додаток постојано расте.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ексклузивни фотографии од „Форбс Под 30“ наградите во Лондон

saso user

Лондонската модна недела отворена со дезени со сперматозоиди ФОТО

saso user

Со атрактивна фотосесија „Dias“ ја претстави новата женска колекција (ГАЛЕРИЈА)

saso user