Број на текстови објавени денес: 0
Мода

Нова кампања во Лондон ги покажува реалните женски тела по раѓањето

Кампањата на Mothercare – Body Proud Mums има за цел да претстави „дел од мајчинството што ретко може да се види во медиумите“, се вели во соопштението.

Кампањата содржи 10 фотографии на жени кои ги држат бебињата и носат само долна облека, а откриваат лузни, стрии и други физички ефекти од бременоста и породувањето. Рекламите се појавуваат во повеќе од 30 станици во метрото низ Лондон, на LCD екрани и на панелите на ескалаторите.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Фотографиите и текстот се преземени од ТУКА.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Жените се шминкаат во рок од 2 ипол часа по породувањето

saso user

Ако носите тесни фармерки, ризикувате да ги добиете овие гинеколошки проблеми

saso user

Обединета Европа на 19. Моден викенд Скопје ФОТО

saso user