Број на текстови објавени денес: 135
Мода

Нова кампања во Лондон ги покажува реалните женски тела по раѓањето

Кампањата на Mothercare – Body Proud Mums има за цел да претстави „дел од мајчинството што ретко може да се види во медиумите“, се вели во соопштението.

Кампањата содржи 10 фотографии на жени кои ги држат бебињата и носат само долна облека, а откриваат лузни, стрии и други физички ефекти од бременоста и породувањето. Рекламите се појавуваат во повеќе од 30 станици во метрото низ Лондон, на LCD екрани и на панелите на ескалаторите.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Фотографиите и текстот се преземени од ТУКА.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ексклузивни фотографии од „Форбс Под 30“ наградите во Лондон

saso user

Лондонската модна недела отворена со дезени со сперматозоиди ФОТО

saso user

Модниот свет во солзи поради смртта на Лагерфелд: Од Шанел објавија кој ќе го наследи

saso user