Досие Македонија Топ вести

ДЕНЕСОВСКИ: АХМЕТИ И ГРУЕВСКИ СИ ГО ИГРААТ СВОЕТО ПОСЛЕДНО ТАНГО,ОД НУЕМРАТА „СПАСЕНИЕ“!

Претседателот на мекаденското собрание, највисокиот законодавен дом , ги прекрши основните законски начела , со што на дело докажаа дека  моралните вредности во правниот систем,заминаа во мајчина!

Трајко Вељаноски куртули од Јустиција , паланзата на Талат Џафери и ДУИ, поставила поголем Тег на страната на криминалците ,премногу нешта во изминатиот период имаат заедничко,спасувај се кој може?!

Хронологијата на настани од минатото,секако дека треба да ни биде водилка кон нашата иднина , барем она што треба да очекуваме , кога се во прашање две непринципиелни партии ,кој 1 деценија беа криминална коалиција.

Всушност и самото бегство на осудениот криминалец Никола Груевски,а и претходните две бегства на тандемот од тајните служби ,Груески-Бошкоски, сите тие имаат една заедничка линија на бегство и, кај сите нив се појавува Р.Албанија , како земја преку која ги остваруваат непречено своите активности за бегство од раката на правдата.

Тандемот Груески – Бошкоски , од Македонија преку воден пат заминуваат за Албанија , од каде се превезуваат по воден пат до селото Нивици во Р.Грција , онаму каде се потпиша историскиот договор помеѓу Грција и Македонија.Покрај јатаците кој ги имаа од макеоднска страна , во нивното бегство активно беше вклучена и Албанската тајна служба ,кој им овозможи непречено сокривање и поминување.За возврат , Ахмети добил еден Хард Диск како поклон од Груески ,во кој беа сместени дузина од преслушувани разговори за видни членови на ДУИ.

Сличен пат поминува и Никола Груевски, ДУИ го спасува и непречено го транспортира до Р.Албанија , од каде потоа како заштитена Мечка заминува во Маџасрка кај неговиот бизнис партнер Виктор Орбан.Рама и ШИШ знаеле ,но ете превргнува интересот на ДУИ со време да ги префрлат и отргнат од рацете на правдата сите свои криминални партнери, од едноствана причина , што премногу знаат и премногу криминал заеднички се насобрал во минатите години.

Во една прилика ,еден мој пријател ме прашува :„Добро како тоа америте да не знаеле за бегството на Никола Грууевски?“.Го погледнав и му одговорив:„Вие цело време сте во власт, кога Ви реков внимавајте ќе Ви избега , ми одговоривте Пиле не може да прелета , знаеме секое негово движење! Е, сега дали некои птици кој никогаш не може да полетаат Ви летнаа , или Вие премногу залетавте за она што го знаевте и што го премолчивте , размисли!!Доколку Вие знаевте дека ќе бега , што мислиш ,дека Америте не знаеле или не Ви кажале?? Прашај ги твоите зошто тоа го дозволиле,зошто професионалците ги направивте аматери ,а недокваканите татини синови испектори?! Другар , со деца се прави детцка градинка , со сериозни луѓе држава, тука ти е одговорот на твоето прашање“, гласеше мојот одговор.

Драмолетката која синоќа ни ја приреди Талат Џафери , не е ништо друго одсвем смислено сценарио како ,оние главните виновници да постанат азилантски жртви. Пред настанот со Трајко вељаноски имавме нарачана драмолетка во Затворот во Шутка ,настан каде за да се ослободи Миле Јанакиевски кој премногу знае , треба да го жртвуваме директорот на затворот Шутка?!

Доколку одиме по тој терк , зошто не е побарана оставка од вечниот началник на Гранична Полиција на МВР на РМ, незаменливиот Маринко??!!!

Што доколку ,утре или во блиска иднина и другите ни заминат од Македонија ,на ист начин како Груевски, Груески, Бошкоски и дузина други криминалци, кој ќе сноси одговорност ??

Талат Џафери и ДУИ си го одиграа последното Танго со ВМРО ДПМНЕ , нека не Ве зачудуваат зборовите на Никола Груевски во суперлативи за Али Ахмети на ТВ Пинк, Ахмети секогаш си го држел зборот?! дали и сега си го оддржал зборот кон Груевски ,дека ќе ги спасува криминалците?!

До тогаш ,народе јадете торти, леб немој да барате?!

Сашо Денесовски -Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бугарскиот европратеник Илхан Кјучјук нов известувач за земјава од ЕП

saso user

Механџиски и Зегин дониранираа 7500 заштитни респираторни маски на Исламската верска заедница.

saso user

Кои се правата и должностите на шефот на државата

saso user