Македонија

Цуцуловски: Непотизмот со непотизам не може да се оправда

Некои не можат да сфатат (всушност, „не можат да сфатат“) дека непотизмот со непотизам не може да се оправда, како што и лагата со лага не може да се оправда. Уште помалку, да се сокрие/покрие, пишува професорот Љубомир Цуцуловски на Фејсбук.

„Имаше право Хераклит, кога предупредуваше дека од калта со кал никој не може да се очисти. Но, се чини, очајот и безочноста си го прават своето – упорно газејќи во калта, уште повеќе пропаѓаат во калта“, вели Цуцуловски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Конве-Муре: Франција наскоро ќе даде зелено светло за НАТО, за ЕУ не е против, но бара време

saso user

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.В.(62) Вработен во Општина Охрид ,од штети за земјотреси присвоил 20.000 евра

saso user

Дончев: Буџетот на Фондот вгодина ќе биде за 100 милиони евра поголем од минатогодишниот

saso user