Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

НЕМА КРАЈ НА НЕПОТИЗМОТ, БЕТИ РУСКОСКА ТРИ ВО ЕДНО!?

Деновиве на социјалните мрежи нова осуда за непотизам и фамилијарни вработувања.Покрај „Мира-Дизел“, не остана пократка ниту Бети Рускоска од Охрид.Имено Рускоска веднаш по промената на власта ,беше поставена за раководител на подрачната канцаларија на УЈП во Охрид.Но ѕвездените моменти дојдоа и за Рускаоска ,експресно оди нагоре ,на врвот од пирамидата , па така во иста недела ем таа е назначена за Претседател на второстепена комисија на  Влада на РМ, едното синче екпспресно вработен како Цариник во Царниска Управа на РМ, додека другото синче експресно вработено како Инспектор во МВР.Каде ќе ги вработи домашните милиеничина , доколку ги има , не знаеме , но сигурно ќе се вдомат и тие некаде , доколку ги има.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Од театарот Комедија украле гасен пиштол, револвер и електрошок

saso user

СДСМ: Парите кај граѓаните: Со мерката за поврат на 15 отсто од ДДВ околу 50 милиони евра секоја година се враќаат назад кај граѓаните

saso user

Горат илјада хектари кај Владимирово и Русиново, гаснењето во тек

saso user