Сцена

Лажните Трамп и Ким ги насамарија новинарите ВИДЕО

Полицијата ги уапси двојниците на американскиот претседател Доналд Трамп и неговиoт севернокорејски колега , Ким Џинг-ун , кои направија вистински метеж во Ханој.

Вистинските Трамп и Ким треба да пристигнат во главниот град на Виетнам за неколку дена , на 27 и 28 овој месец, но новинарите им се нафрлија на нивните двојници.

Не им беше сомнително што излегуваат од обични лимузини и немаат обезбедување. Двојниците на претседателите седеа во хотелскиот хол и се смееја , одговараа кусо на прашања и добро се забавуваа додека се гушкаа.

Но, на виетнамската полиција не им било до шега , па ги притворија Расел Вајт и Хауард Екс. Тие велат дека речиси три часа ги испрашувале полицајците и ги предупредиле да се откажат од имитирање на Трамп и Ким.

Тие биле вратени во хотел, од каде не смеат да излезат додека властите не решат што ќе прават со нив.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тамара настапи во Мадрид, обожавателите пееја заедно со неа ВИДЕО

saso user

ФОТО: Бела и Џиџи Хадид мерачат и се ладат на Миконос

saso user

Палестинците во уништениот дел на Газа одржаа протестен концерт поради „Евровизија“

saso user