Број на текстови објавени денес: 0
Досие Топ вести

ДЕНЕСОВСКИ:Мицковски,сви јунаци ником поникоше, и у црној земљу погледоше!

Не му дале да го посети Миле Јанакиевски во Болница?, но некој сам си земал за право да оди да го посети и , ако истиот тој знаел или би требало да знае , дека нема право да посети притворено лице , без претходно одобрение на судија на предходна постапка ,кој ја изрекол мерката Притвор.

Истиот тој лидер на политичката партија ВМРО ДПМНЕ , кој сака во догледно време да постане премиер, оди чекор понатака кон вршење на ново Кривично Дело. Одсвем фактот ,дека Мицкоски го нарушил ЈРМ со неговиот инцидент во Здравствена установа , неговоото лично обезбедување, пред негови очи ,започнува и физички да се пресметува со затворските полицајци!

Мицкоски , што ти се виновни затворските полицајци ?

Зошто одиш да глумиш Султан во болница ,а не одиш кај судијата кој ја изрекол мерката Притвор и , таму твоето обезбедување нека се пресметува со судии?Не ти држи???

За каква политичка пресметка Мицкоски Говориш? Твојата партија ,која ти ја предводиш ВМРО ДПМНЕ, нарачуваше притвори, убиства , претепувања, сообраќајки, мавнавте по све живо ,по сите оние кој не се согласуваа со вашиот перверзен патриотизам -Арамилак!

Кој ти е виновен што сите оние во кој се крстевте Ве предадоа и ве шутнаа на маргините на политичкиот отпад?

Мицкоски , со кое право ти говориш за Право ,кога постанавте Воаерска партија, партија која убиваше свои граѓани во наместени исценирани сообраќајки, апсевте кого сакавте и каде сакавте, дете од пелени карадевте , убивавте, нарачувавте убиства ,не само во Кофа со вода по притвори, туку вршевте тортури на цели семејста , зошто Вие не сте мажи да излезете пред очи , туку како средновековни џелати , со маски врз лице напајѓавте цели семејства.

Што абер ти имаш од Пенологија?Зарем твоите „генијалци“ задскриени зад фантомки ,демек по примерот на Црните тројки на ВМРО, одевте по домови и како најголеми кукавици од зад грб напајѓавте , зошто толку Ви држи вашето херојтсво , на одбраната жртва ,немате м..а да му погледнете во очи, се зад грб, а како функциониравте , преубаво знам.

Наместо да глумиш недоветен лидер по болнички ходници , да тепате затворски полицајци, да глумиш недоветен лидер , кој немал поим од право, немој да мислиш дека добиваш некаков си медиумски поен пред народ, напротив ,докажуваш колку тоа е празен простороттвојот Виш нервен центар-Мозок.

Мицковски,сви јунаци ником поникоше, и у црној земљу погледоше!

Сашо Денесовски -Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Спасовски и Божиновиќ го посетија контингентот хрватски полицајци на граничниот премин Богородица

saso user

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

saso user

Божиновиќ: Инцидентот во Сплит најостро го осудуваме, примивме протестна нота од Србија

ohrid_user