Број на текстови објавени денес: 41
Македонија

Министерството за правда најостро го осудува вербалниот и физичкиот инцидент во затворот Скопје

Министерството за правда на Република Северна Македонија најостро го осудува вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ Затвор – Скопје, и очекува санкционирање на сторителите на насилство, но, и на сите оние кои не презеле мерки за спречување на вакви ситуации, соопштија вечерва од ова Министерство.

Оттаму нагласуваат: Воедно, бараме и очекуваме сите надлежни институции да одговорат на највисоко професионално ниво во расветлувањето на денешниот настан.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тешка сообраќајна незгода на патот Кичево-Охрид, едено лице починато, две се повредени

saso user

Во Кавадарци падна најголемата лото премија од 500.000 евра

saso user

Меѓународна потерница по Јусуф Миракхмедов, поранешниот директор на Фени поставен од Cunico Resources

saso user