Број на текстови објавени денес: 127
Македонија Топ вести

Трагично заврши потрагата по Даниела, нејзиното безживотно тело пронајдено во Вардар

Потрагата по скопјанката Даниела Пецевска заврши трагично. Нејзиното безживотно тело е пронајдено во реката Вардар во село Горно Лисиче.

Вчера околу 13 часот е извлечено од водите на реката Вардар во Горно Лисиче.

– Од водите на Вардар кај железничкиот мост во село Горно Лисиче, извлечено e женско тело од екипа од БППЗ – информираат од МВР.

Даниела е мајка на три деца. Нејзиното семејство 5 дена трагаше по неа откако беше пријавена за исчезната.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најмногу заболени од морбили досега – дури 104, половина се скопјани

saso user

Спасовски до ИВЗ: Подготвени сме за дијалог, но не прифаќаме уцени

saso user

Митрески: Џафери да одговори дали синоќа се калкулирало или не?

saso user