Број на текстови објавени денес: 0
Досие

„НАЧАЛНИКОТ“ ЌЕ ИМ ЧЕСТИТА СРЕЌНА НОВА 49-та на трите грации од СЈО од неговиот „Мериот“

Досега немаме добиено никакво известување, ниту пак решение за тоа дека треба да се преземаат некакви мерки во однос на обезбедување, рече министерот Оливер Спасовски во гостување на ТВ 21 и ,секако дака ваквото нешто е исправно. Зошто би се трошеле додатни ресурси на граѓаните на Република Македонија за лување на Камчев,Панделески , Јанакиевски, Божиновски , началникот и останати??

Правниот систем во Македонија падна на колена , подобро е да се трошат народни пари за обезбедување и ресолизација на лице кое не платило 150 ќебапи, зошто 3 килограми мелено Месо е далеку поскапоцено од милијардите на македонската тајкунска елита, барем според аршините кој ги спроведе она обвинителство во кое најповеќе иавме доверба ,СЈО?!

Сите оние на „Т“ , Тајкуни дома ,е новата акција на СЈО предводена од Катица Јанева ,не бива милјардери и милионери да ни лежат по притвори, затвори,тие воспитно – поправни институции се резервирани за оној смртен народ , на кого секогаш кубурот му е напојас и го чува за недај Бог,ама историски и кога му било најтешко не го вадел, си го чувал за свадба ,ако дочека!

Срамна и крајно безобразна е одлуката на СЈО и новното барање за укинување за укинување на мерката Притвор и доделување поблага мерка -Домашен притвор и одземање на Патна исправа,а притоа воопшто да не се етаблира паричната гаранција која ја имаа понудено осуничените , а кој гаранции се движеја од 10 до 14 милиони евра?! Искрено,за кој патни исправи станува збор дека се одземени , кога СЈО добро знае дека тие ги имаат на претек и од други држави,а и доколку имаат намера да ја здувнат , истото можат со нивното материјално богатсво да го направат кога сакаат и да заминат каде сакаат! Дали доколку се случи да ја здувнат , како што ја здувна Груевски , кој сега си ги јаде ташаците , зошто ќе беше и тој амнестиран и ќе имаше можност да ни се смее во лице како што ни се смее Латас!!!

Незнам повеќе колку Грации има во СЈО , снимаа филмови кој и што биле, ама дека на макеоднскиот народ ќе му го прожектираат филмот „Трите грации и тајкуните“!

Сега останува уште началникот со адреса на живеење во Хотел „Мериот“ ,да им приреди спектакуларна вечера и Огномет ,во чест на трите грации од СЈО

Сашо Денесовски -Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Повоениот командант на Скопје загинал во мистериозна авионска несреќа

ohrid_user

ГАЛЕРИЈА: МИТКО ЧАВКОВ ЈА ЗАШТИТУВА „КАЛАШНИКОВ БИТОЛСКАТА НЕВЕСТА“

ohrid_user

Ficus elastica-Ѓорѓе Иванов,запрашај го Миле Манолев дали е за Европска Макеодонија!

ohrid_user