Број на текстови објавени денес: 13
Досие

Мери Николова , Pushim pushim,kur pushim? ,одмори малку!

Мери Николова, една  активиститеи на Шарена револуција и дел од борците  за поголеми права на затворениците, како и за законот за амнестија со кој беа ослободени речиси 1.000 сторители на кривични дела од затворите низ земјата, на својот Фејсбук профил ,од само за неја познати причини, влезе во неоснована борба со генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски.

Николова , која подолг временски период ,неизмерно посакува да биде дел од владиниот тим ,а во кој обиди не успева,секако од разбиливи причини,никако не може да се помири со тој факт.

Не е допволно да си во љубовна идила со Агрон Буџаку , за да бидеш дел од долго посакуваната власт.

Доколку Мери Николова ,која јавно обзнани во емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов во 2014 година ,кога Васко Ефтов  воошто не ја поштеди од прашањата за нејзиниот приватен живот, за скапата гардероба и луксузните одмори,дури ја спореди со  позната како Чичолина, притоа давајќи и „комплимент“ дека со скапата гардероба и модните додатоци изгледа како накитена новогодишна елка.

Доколку Николова практицира швалерај, луксузен живот , тоа не е релативитет ,кој сите треба да одат по стапките на Мери Николова ?!Николова без никаков основ го обвинува Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски ,за наводни љубовни авантури!

Дали Кирацовски е промашување или не, за тоа решаваат челновите на СДСМ ,а не самопрогласени граѓански активисти како Мери Николова.

Кирацовски воопшто не оди по оној пат на Мери Николова , човекот е фамилијарен човек , татко на две деца ,кој нема намера како Мери Николова да руши бракови и да се глупира ,а со единствена цел да дојде до некаква си позиција?!

Мери Николова ја отсвири својата швалерска симфонија, таа симфонија не ја посакувам на никого , зошто истата е крајно долна , перверзна ,необјективна и социјалзагрижувачка.

Николова , Pushim pushim,kur pushim ,одмори малку.

Сашо Денесовски – лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА“ КРИМИНАЛНОТО БРАТСВО НА ТАНДЕМОТ СЕЈАД КОЧАН И ЉУПЧО НАСТОВСКИ-РОВЈАТА -ДЕЛ 1-ВИ

ohrid_user

Историјат на воени преврати во Турција

ohrid_user

Што повеќе клевети и лаги, манифестот на Грујо ни е се помалку драг

ohrid_user