Број на текстови објавени денес: 41
Македонија

Автобус на „Дурмо турс“ и лани излетал од патот

Автобус на „Дурмо турс“ и лани на 9-ти март излетал од пат во Косово, сообраќајки се на релација Скопје – Приштина.

Косовскиот портал „Дреница прес“ на 9 март 2018 година информираше дека со полиција и кранови се извлекува автобус на „Дурмо турс“, одејќи на кај Приштина.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пожар во селото Ботун

saso user

ВМРО-ДПМНЕ Охрид со честитка за Денот на Светите браќа Кирил и Методиј

saso user

ДОМ третпат ги „ослободуваше“ заробените дрвја

saso user