Број на текстови објавени денес: 28
Балкан Свет Топ вести

Трактори блокираат патишта во Грција поради цените на горивото

Околу 600 трактори попладнево блокираа неколку главни патишта во Грција во знак на протест поради цените на горивото.

Земјоделците испратија порака до Владата и бараат средба со ресорниот министер и вицепремиерот.

Еден од главните автопати меѓу Солун и Атина бил блокиран повеќе од два часа.

Министерот за земјоделство Ставрос Арачовис изјавил дека секогаш е отворен за средба и дијалог со засегнатите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тахири: Отстапувањето на северот на Косово создава „Голема Србија“, размената на територии носи војна

ohrid_user

Ново судско рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

saso user

Фуере: Разочарувачки е што сегашната Влада ги повторува ужасните грешки на претходната за администрацијата

ohrid_user