Број на текстови објавени денес: 23
Здравје Топ вести

„Златен мед“ за подигнување на имунитетот

Куркумата и медот во комбинација се одличен природен лек кој има противвоспалително дејство и се бори против бактериите кои предизвикуваат настинки.

Она што е најдобро е што не предизвикува нарушување на цревната микрофлора, туку напротив, може да го подобри и варењето.

Потребно е во 100 грама мед да додадете полна супена лажица куркума. Смесата чувајте ја во стаклена тегличка.

Секогаш кога ќе почувствувате симптоми на настинка, земајте првиот ден по половина лажичка на секој саат, вториот ден на секои два саати, а понатаму земајте по трипати на ден, додека да исчезнат симптомите.

Овој природен лек ќе ви помогне и во одржување на цревната микрофлора во случај кога треба да земате антибиотик.

Доколку сте алергични на мед, не ја користете оваа смеса.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

НОВ СЕКС-СКАНДАЛ: „Протече“ домашно видео од Никол Шерцингер и Луис Хамилтон

saso user

Заев: Се слушнав со Села, ја откажа средбата поради одземените надлежности на Таравари

saso user

Пендаровски, Димитров или некој друг – СДСМ во потрага по претседателски кандидат

saso user