Сцена Топ вести

Пронајдена мртва ирска манекенка по шифрирана порака на Фејсбук

Ирската манекенка Али Мекдонел е пронајдена мртва откако објавила шифрирана порака на Фејсбук, пренесува „Фокс њуз“.

Триесет и седумгодишната Мекдонел, мајка на четири деца, неколку часа пред смртта напишала:

– Зошто е во ред маж да нарече девојка дебела грда ……. ? Сериозно, ново ниво на туркање некој на работ.

Не е јасно на кого таа му се обраќа ниту кога наводниот инцидент се случил.

Полицијата одлучила да не ја третира нејзината смрт за сомнителна, но ќе ги истражува сите кои биле во контакт со една од најпознатите манекенки на Ирска пред трагедијата.

Мекдонел била самохрана мајка на четири деца – најголемото има 17 години и се вика Алекс, 15-годишната Сара, деветгодишниот Хари и двегодишната Сиена. На Инстаграм манекенката ги опишува како „сиот мој свет“.

ФОТО: Инстаграм

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

(Галерија)Жбогар со поддршка до градоначалникто на Охрид Георгиевски изврши увид во остранувањето на дивите градби

saso user

Заев: Им пруживме рака на соседите, ајде да се помириме и дома! ВИДЕО

saso user

Целулит, подочници и марама на главата: Карди Би фотографирана во непрепознатливо издание!

saso user